Renomowana francuska marka Focal zaprezentowała aktualizację swojej budżetowej linii monitorów studyjnych Alpha w postaci dwóch nowych modeli Alpha 50 Evo i Alpha 65 Evo.

Evo oznacza "ewolucję". Nic nie stoi w miejscu, a Focal ewoluuje. Dzięki nowej funkcjonalności, nowej technologii i nowemu wzornictwu, monitory studyjne Alpha 50 Evo i Alpha 65 Evo oferują szeroką wszechstronność i doskonałe osiągi w bardzo konkurencyjnej cenie na dzisiejszym rynku. Są to naprawdę wysokiej klasy, a jednocześnie przystępne cenowo instrumenty do profesjonalnego miksowania w pomieszczeniach o bardzo zróżnicowanej akustyce. Nowa linia głośników Alpha Evo wyposażona jest w głośniki niskotonowe z membranami Slatefiber, produkowane w zakładach Focal we Francji, a także charakteryzuje się mocną i solidną konstrukcją.


  • - Duża dynamika
  • - Szeroki kąt rozproszenia zapewnia spójny dźwięk w całym pomieszczeniu
  • - 5" (13 cm) / 6,5" (16,5 cm) głośnik niskotonowy z membraną z włókna łupkowego
  • - Duży, szczelinowy port reflex
  • - Identyczna równowaga tonalna przy niskich i wysokich poziomach głośności
  • - Szczegółowa mieszanka
  • - Podłączanie trzech różnych źródeł dźwięku
  • - Wkładki do montażu ściennego lub sufitowego
  • - Automatyczny tryb gotowości z włącznikiem/wyłącznikiem
  • - Kratki w zestawie


Zaawansowane i wszechstronne

Monitory Alpha Evo zapewniają doskonałą spójność dźwięku w każdej pozycji odsłuchowej. Aluminiowy głośnik wysokotonowy z odwróconą kopułką zapewnia szeroki kąt rozproszenia, podczas gdy ekskluzywna membrana Slatefiber w głośniku niskotonowym słynie z neutralności i dynamiki brzmienia.

Nowe możliwości

Monitory Alpha Evo wyposażono w dodatkowe wejścia ¼" TRS, automatyczny tryb czuwania z wyłącznikiem oraz wkładki do montażu ściennego lub sufitowego. Zastosowania tych monitorów są bardzo różnorodne: miksowanie, mastering, DJing i broadcasting.

Efektywna konstrukcja

Szafy Alpha Evo zostały zaprojektowane z portami reflex z przodu, co czyni je idealnymi do zastosowania w pomieszczeniach, gdzie przestrzeń jest ograniczona i bardzo ciasna. Pod względem estetycznym, tradycyjne prostokątne formy otrzymały zaokrąglone wykończenie, a panele boczne mają stylowy, solidny, nowoczesny design, który również przyczynia się do wydajności.

Twoje uszy słyszą wszystko

Uwolnij swoją kreatywność z Alpha Evo! Twórz i słuchaj muzyki z monitorami studyjnymi Alpha Evo, zaprojektowanymi specjalnie dla profesjonalnych środowisk o bardzo niejednorodnej akustyce.

Pełna gama modeli: słuchawki Focal, monitory studyjne Focal