Słuchawki Cayin YB04 to debiut firmy w segmencie słuchawek i jest to prawdopodobnie poważna próba konkurowania z uznanymi markami. Te wszechstronne monitory douszne są wyposażone w cztery przetworniki armaturowe, a ich obudowa jest wykonana z frezowanego aluminium. Segment cenowy sugeruje bezpośrednią konkurencję z produktami firm FiiO, iBasso i być może Noble.

Litery w nazwie modelu odnoszą się bezpośrednio do nazwy marki. C-A-Y-I-N: C - wzmacniacze przenośne; I - rozwiązania stacjonarne; N - odtwarzacze; Y - słuchawki dokanałowe, druga litera B - przetwornik zrównoważony.

YB04 to połączenie przetworników armaturowych uznanych marek. Dwa przetworniki Knowles z podwójnymi głośnikami wysokotonowymi odpowiadają za tony średnie i wysokie, a przetwornik Sonion z podwójnym głośnikiem niskotonowym za tony niskie.

Impedancja 30 Ω przy poziomie ciśnienia akustycznego 113 dB pozwala na jednoczesne korzystanie ze słuchawek z urządzeniami o niskim poborze mocy, takimi jak smartfon czy odtwarzacz przenośny, a jednocześnie na uzyskanie dość wydajnej pracy z urządzeniami o dużej mocy, bez odbierania szumu wzmacniacza.

W komplecie ze słuchawkami znajduje się stylowy futerał wysokiej jakości oraz pięć zestawów wymiennych poduszek usznych w różnych rozmiarach.

Według wstępnych testów słuchawki zasługują na certyfikat Hi-Res i zapewniają czysty, monitorowy dźwięk.

Wkrótce spodziewane są dostawy. Szacunkowa cena od 499 USD.