Słuchawki otwarte są uważane za bardziej "poprawne" w kręgach audiofilskich. Rozumowanie jest logiczne, dźwięk nie odbija się od korpusu słuchawki, głośnik ma większą swobodę ruchu w obrębie nausznika i nie ma nadmiernego nacisku, który mógłby zniekształcić dźwięk. Zakres zastosowań pełnowymiarowych słuchawek z otwartym tyłem jest ograniczony ze względu na szumy zewnętrzne i wyczuwalne na zewnątrz brzmienie tych modeli, ale dla dobra jakości dźwięku można to znieść.

Zazwyczaj audiofilskie, otwarte, pełnowymiarowe słuchawki zaczynają się od 400 dolarów, ale Sennheiser twierdzi, że znalazł środek między świetnym dźwiękiem a ceną, na którą będzie mogło sobie pozwolić więcej osób.

Firma opisuje słuchawki HD 560S jako oferujące "dokładnie to, czego potrzebujesz do analitycznych sesji odsłuchowych w przystępnej cenie: naturalny i dokładny dźwięk referencyjny, który ujawnia każdy szczegół, uzupełniony o wyjątkową rozdzielczość w zakresie niskich częstotliwości.

Pod względem technicznym opiera się na dziedzictwie modelu HD 660S, który już stał się punktem odniesienia dla wysokiej jakości odsłuchów, a ergonomia przeniesiona z modelu HD 599 zapewnia komfortowe, długotrwałe słuchanie.

Przypuszczalnie, aby podkreślić swoje profesjonalne przeznaczenie, HD 560S jest dostarczany z kablem 6,3 mm i opcjonalnym adapterem 3,5 mm.

Dostępność w najbliższych dniach.