Pierwsza generacja głośników KEF LSX spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami inżynierów dźwięku wysokiej klasy. Nowość zyskała nowe funkcje łączności i kilka cech technicznych starszych modeli.

KEF LSX II zachował wzornictwo z pierwszej generacji, a charakterystyka głośnika pozostała niezmieniona. System zwiększył swoją wydajność dzięki zastosowaniu procesora DSP i oprogramowania z głośników KEF LS50 II i LS60W.

LSX II o mocy 200 W wykorzystuje nową platformę strumieniową W2, która umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki z serwisów Amazon Music, Qobuz, Tidal, Deezer i internetowych stacji radiowych za pośrednictwem dodatku KEF Connect, natomiast obsługa AirPlay 2, Google Chromecast, Roon i Bluetooth uzupełnia zestaw inteligentnych funkcji.

Opcje połączeń punktowych obejmują HDMI eARC i USB-C, dzięki czemu głośnik można łatwo podłączyć do telewizora lub laptopa. W połączeniu z telewizorem funkcja HDMI CEC umożliwia sterowanie głośnością głośnika za pomocą pilota bez użycia rąk.

Obsługiwanych jest wiele formatów plików dźwiękowych, w tym DSD, MQA i PCM do 24 bitów/384 kHz.

Zastrzeżona funkcja Room EQ umożliwia dostosowanie głośnika KEF LSX II do konkretnego środowiska akustycznego lub osobistych upodobań użytkownika i obejmuje opcjonalną regulację subwoofera.

LSX II jest dostępny w dziewięciu spektakularnych wersjach wykończenia: Mineral White i Lava Red są wykończone odpowiednio matową satyną i lakierem o wysokim połysku, natomiast Carbon Black i Cobalt Blue są tapicerowane tkaninami zaprojektowanymi na zamówienie przez współczesnego duńskiego projektanta tkanin Kvadrat.

Wszystkie urządzenia akustyczne KEF