Firma Audioengine została założona w 2005 roku, a jej główny cel jest prosty - tworzyć produkty, które są łatwe w użyciu, mają świetne brzmienie i sprawiają, że chce się słuchać muzyki każdego dnia.

Głównymi produktami firmy Audioengine są systemy głośnikowe. Pierwszy głośnik A5 był prosty w funkcji, ale o stylowym wyglądzie i wysokiej jakości dźwięku, który był wystarczający nie tylko do zastosowania w formacie głośnika komputerowego, ale także jako część kina domowego. Nowoczesne produkty firmy jest reprezentowana nie tylko jako wiodący głośnik, ale także w formacie systemów multiroom.

Nowoczesna gama modelowa firmy powstała z chęci inżynierów Audioengineers do przybliżenia brzmienia profesjonalnych monitorów studyjnych przeciętnemu koneserowi wysokiej jakości dźwięku. Uproszczenie procesu podłączania i konfigurowania głośników sprawia, że są one bardziej przystępne w użyciu.

Audioengine stara się opracowywać produkty, które wytrzymają próbę czasu i nawet po krótkim czasie ich brzmienie i wygląd będą aktualne dla każdego środowiska i otoczenia.

Cała akustyka Audioengine