Firma Bang & Olufsen zaprezentowała nowy model swoich słuchawek TWS. Nowy model otrzymał "chudą" konstrukcję i ma całkiem przyzwoite parametry jak na słuchawki tej klasy.

Po raz pierwszy taka konstrukcja pojawia się w słuchawkach Bang & Olufsen, a inżynierowie firmy podkreślają, że takie rozwiązanie będzie bardziej uniwersalne dla szerokiego grona użytkowników i scenariuszy użytkowania. Słuchawki nadają się zarówno do codziennego użytku, jak i do uprawiania sportów, dzięki stopniowi ochrony IP57 przed wodą.

Nowy kształt obudowy pozwolił na uzyskanie większej dynamiki. Beoplay EX jest wyposażony w przetworniki o średnicy 9,2 mm i oferuje mocny bas oraz wysoką szczegółowość dźwięku.

Sześć mikrofonów umożliwia analizę zewnętrznych hałasów i ich obserwację, poprawiła się także jakość dźwięku podczas rozmów.

Wkładki douszne są wyposażone w adaptacyjne aktywne tłumienie hałasu i dostosowują jego intensywność do warunków otoczenia. Obsługiwany jest "tryb przelotowy".

Czas działania do 6 lat z wyłączoną funkcją ANC i do 8 lat bez modulacji. Dzięki interfejsowi ładowania Type-C etui może być ładowane nawet przez 20 kolejnych lat, a ponadto obsługuje ładowanie bez użycia baterii.

Łączność bez zakłóceń zapewnia interfejs Bluetooth 5.2 z kodekami audio AAC i AptX Adaptive.