Co ma robić subwoofer?

Powołaniem subwoofera w życiu jest po prostu dostarczenie niesamowitego, rzucającego się w oczy, dudniącego w jelitach głębokiego basu do Twoich filmów i muzyki. "W porządku, fajnie" mówisz, "Który z nich powinienem kupić?". Pozwól, że Ci pomożemy.

Twoja lista kontrolna porównań

Rozmiar - Jaki jest właściwy rozmiar subwoofera dla Twojej konfiguracji? Za duży i jest niepotrzebnie drogi i, zgadłeś, za duży. Zbyt mały i jaki w tym sens? Więc, jak duży jest odpowiedni?

Po pierwsze, weź pod uwagę swój pokój odsłuchowy. Większe pomieszczenia potrzebują większych subwooferów, aby zasilić całą tę przestrzeń powietrzną. Dwa razy większa objętość pomieszczenia wymaga dwa razy więcej energii od subwoofera, aby utrzymać tę samą głośność.

Ale o wiele ważniejszy od wielkości pomieszczenia jesteś Ty! Czy lubisz podkręcać bas lub ogólną głośność? A może słuchasz muzyki z dużą ilością basu lub oglądasz głośne filmy? W takim razie będziesz potrzebował większego subwoofera (lub subwooferów). Z drugiej strony, ci z Was, którzy mają łagodniejsze gusta, mają szczęście. Mniejszy subwoofer zapewni Ci wszystkie basy, jakich potrzebujesz.

Jeśli nadal zastanawiasz się, który subwoofer jest odpowiedniej wielkości, przygotowaliśmy dla Ciebie nifty kalkulator wielkości subwoofera.

Wycieczki mocy - Zalecamy tylko subwoofery zasilane, co oznacza, że mają wbudowany wzmacniacz. Powodem nie jest sama moc, ale wiele sposobów, w jakie wbudowane wzmacniacze pozwalają na dodatkową kontrolę nad głośnikiem niskotonowym.

Co do samej mocy, wyrażonej w watach, jest to tylko jedna z wielu rzeczy decydujących o tym, jak głośno może grać subwoofer. To trochę tak jak z końmi mechanicznymi w samochodzie, gdzie 750 watów to jeden koń mechaniczny.

Niezawodną zasadą jest to, że większość subwooferów, podobnie jak samochodów, ma rozsądną ilość mocy dla swojej konstrukcji. Zamiast skupiać się na mocy, jesteśmy przekonani, że "kalkulator rozmiarów" okaże się bardziej niezawodnym sposobem na określenie, jak dużego subwoofera potrzebujesz.

Bądź maniakiem kontroli - Porównaj funkcje i poszukaj tych, których będziesz potrzebował. Czy będziesz używał subwoofera z amplitunerem kina domowego? Jeśli tak, przełącznik "crossover bypass" na subwooferze pozwoli amplitunerowi używać wbudowanej zwrotnicy z mniejszymi zakłóceniami. Jeśli nie, regulacja "crossover" na subwooferze pomaga mu pracować dobrze z innymi głośnikami. Przełącznik lub pokrętło "phase" jest pomocne w prawidłowym działaniu subwoofera przy różnych ustawieniach pomieszczenia. A funkcja "auto ON/OFF" automatycznie pozwala subwooferowi odpocząć, gdy nie jest obciążony pracą.

Jeden subwoofer czy dwa? - Gdybyście mogli zobaczyć, w jaki sposób bas naprawdę rozprowadza się po pomieszczeniu, moglibyście być przerażeni. Jest o wiele głośniejszy w rogach i przy ścianach i bardzo nierówny pomiędzy nimi. Dwa subwoofery wygładzą wiele z tych nierównomierności i pozwolą na zastosowanie mniejszych skrzynek subwooferowych. Przy okazji, ustawienie w rogu również ma większość z tych zalet.

Gwarancja - Jaka jest gwarancja producenta? Czy subwoofer został wyprodukowany przez firmę, której ufasz, że będzie honorować gwarancję?

Odsłuch w domu i polityka zwrotów - Twój pokój będzie miał wpływ na bas. Nie będziesz wiedział, jak będzie brzmiał każdy subwoofer, dopóki nie zostanie odpalony. Upewnij się, że istnieje rozsądna polityka zwrotów.

Cena - Co na to Twój portfel? Czy szukasz dobrej wartości? Przejrzyj wszystkie opcje i zacznij skreślać modele, które nie mają tego, czego chcesz. Następnie wykreśl modele, które kosztują zbyt wiele, ponieważ mają więcej funkcji niż potrzebujesz. Na koniec porównaj osiągi, funkcje, rozmiary i wygląd tych modeli, które wciąż są na Twojej liście.

Wnioski

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci w dążeniu do znalezienia idealnego subwoofera. Zdecydowanie zalecamy wyjście do różnych sklepów audio, a nawet do domu przyjaciela, aby posłuchać wielu dostępnych opcji. Z każdej sesji demo, będziesz chciał wybrać utwór, który jesteś bardzo dobrze zaznajomiony z tak, że można dokonać sprawiedliwego porównania przy wyborze subwoofera.

Zapraszam do pozostawienia wszelkich opinii w sekcji komentarzy lub jeśli masz jakieś inne zalecenia dotyczące wyboru subwooferów. Każdy uszy są różne i nie ma jednego magicznego sposobu, aby przetestować sub, zwłaszcza z wielu środowisk odsłuchowych tam.

Leave a reply