Firma Sony zaprezentowała dwa nowe modele słuchawek: pierwsze słuchawki EXTRA BASS TWS oraz pełnowymiarowe słuchawki średniotonowe z aktywną redukcją szumów. I jeśli myśleliście, że trio WH-1000XM3, WF-1000XM3, WI-1000XM2 zakończy zamieszanie w składzie, to nic z tego.

Odtwórz stronę

Sony WF-XB700 to słuchawki TWS, które nie są wyposażone w funkcję redukcji szumów, ale obiecują nowe brzmienie - oznaczenie "XB" w nazwie wskazuje na ciągłość z gamą EXTRA BASS, więc należy spodziewać się dużej ilości basów.

Konstrukcja jest zasadniczo podobna do obecnych modeli i stanowi bardziej kompaktową wersję flagowego modelu WF-1000XM3. Słuchawki są wodoodporne zgodnie z normą IPX4, ale nie mają dodatkowych mocowań dousznych, więc nie będą odpowiednie do każdej aktywności sportowej. Zamiast "flagowych" elementów sterowania dotykowego są klasyczne przyciski mechaniczne. Czas pracy samych słuchawek wynosi 9 godzin - co jest wynikiem najlepszym w tej klasie - ale łączny czas pracy z etui nie jest imponujący - wynosi zaledwie 18 godzin.

Oczekuje się, że cena wyniesie około 130 euro. Dostępne w kolorze czarnym i niebieskim.

Odtwórz stronę

Sony WH-CH710N to unowocześniona wersja modelu WH-CH700N, który pojawił się w 2018 roku i jest nadal aktualny. Nowy model ma ulepszoną funkcję redukcji szumów dzięki dwóm mikrofonom. Redukcja szumów w poprzedniej wersji, według większości recenzji, nie jest zbyt zadowalająca pod względem skuteczności, czekamy na poprawę w nowej wersji. Czas pracy jest taki sam i wynosi 35 godzin. Wzornictwo uległo niewielkim zmianom i obecnie w ogólnym zarysie odpowiada aktualnej linii.

Reklamowana cena wynosi 200 euro. Dostępne w kolorze czarnym, białym i niebieskim.

Słuchawki Sony w naszym katalogu