Błędne przekonanie #1: Głośniki zaprojektowane dla kina domowego są tak samo dobre w odtwarzaniu muzyki?

Nic bardziej mylnego. Tak, możesz przesyłać strumieniowo swoją ulubioną piosenkę przez system kina domowego i dźwięk BĘDZIE się pojawiał, który rozpoznasz jako swoją piosenkę. Jednak Twoje krytyczne ucho, to, które wie, jak powinny brzmieć wysokie i niskie tony oraz szczegóły muzyki, może nie być usatysfakcjonowane.

Prawdą jest, że głośniki zaprojektowane do odtwarzania muzyki, zaprojektowane do odtwarzania pełnego zakresu i szczegółów dźwięku, są najlepszym wyborem dla Twojego systemu kina domowego. Dlaczego? Ponieważ każdy głośnik zaprojektowany do odtwarzania muzyki jest bardziej niż zdolny do obsługi dość ograniczonego zakresu dźwiękowego typowej ścieżki dźwiękowej filmu. Jednakże, głośniki zaprojektowane dla kina domowego nie są w stanie sprostać wymaganiom dźwiękowym związanym z poważnym słuchaniem muzyki.

2 główne różnice

Różnica leży w kilku, ale krytycznych różnicach. Dobre głośniki muzyczne są umieszczone w solidnie zbudowanych, przestrzennych obudowach antyrezonansowych, które wykorzystują przetworniki (rzeczy, które poruszają powietrzem), które są zaprojektowane do kontrolowanego ruchu. Przetworniki te są wspierane przez optymalnie skonstruowane zawieszenie i posiadają zwrotnice (urządzenie, które rozdziela sygnał i wysyła wysokie tony do głośnika wysokotonowego, a niskie do głośnika średniotonowego i niskotonowego), które są zbudowane z najwyższej klasy komponentów o ultra wąskich tolerancjach.

Istnieje jeszcze kilka innych elementów, które można znaleźć w prawdziwie doskonałych głośnikach przeznaczonych do odtwarzania muzyki, ale powyższa lista stanowi sedno różnicy, jaką znajdziemy pomiędzy głośnikami przeznaczonymi do odtwarzania muzyki a głośnikami do kina domowego.Różnica brzmieniowa

Różnica pomiędzy głośnikami zaprojektowanymi do odtwarzania muzyki a tymi, które są dostępne w innych opcjach, jest jak dźwiękowa różnica pomiędzy oglądaniem filmu na telewizorze kineskopowym (duże, ciężkie telewizory naszej młodości) a zestawami 1080P, które wielu z nas posiada lub zestawami 4K HD, które są obecnie dostępne. Różnica wizualna jest zaskakująca nawet dla przeciętnego konsumenta. Ta sama dźwiękowa różnica może istnieć pomiędzy głośnikami zaprojektowanymi do słuchania muzyki, a tymi rzuconymi razem, aby być niewielką poprawą w stosunku do anemicznych głośników dołączonych do płaskiego telewizora.

Przesłanie jest tu podobne do tego, którego nauczyliśmy się na matematyce, kiedy uczono nas, że wszystkie kwadraty są prostokątami, ale nie wszystkie prostokąty są kwadratami. W tym zastosowaniu, wszystkie głośniki zaprojektowane do odtwarzania muzyki są więcej niż zdolne do obsługi filmów, ale głośniki zaprojektowane specjalnie dla werbalnych wymagań filmów są często niezdolne do odtworzenia pełnych wymagań dźwiękowych muzyki.

Innym sposobem na powiedzenie tego jest to, że systemy kina domowego są zaprojektowane do odgrywania roli pomocniczej, z jakością obrazu i akcją filmu skupiającą na sobie większość uwagi. Natomiast system zaprojektowany z myślą o muzyce musi sam ją stworzyć lub złamać, w zależności od tego jak bardzo jest realistyczny i dokładny brzmieniowo.

Kluczowym elementem systemu kina domowego jest kanał centralny. Jeśli więc twój system ma służyć głównie do oglądania filmów, to właśnie w niego chcesz zainwestować. Jeśli natomiast słuchasz głównie muzyki, priorytetem powinny być dwa pełnozakresowe głośniki wieżowe.

Od początku istnienia firmy Aperion skupiamy się na budowaniu głośników z muzycznym zacięciem. Jesteśmy pasjonatami muzyki. Kochamy nasze filmy, ale w kwestii muzyki jesteśmy jak Gaga (kalambur zamierzony). Zapraszam do usłyszenia różnicy, jaką głośniki zbudowane z myślą o muzyce mogą uczynić w całkowitej przyjemności korzystania z systemu kina domowego.