Qualcomm ogłosił opracowanie nowego kodeka dla dźwięku o jakości CD - aptX Lossless. Według twórców, zapotrzebowanie na jakość dźwięku w elektronice ubieralnej jest większe niż kiedykolwiek, o czym świadczy wprowadzenie (lub plany, pozdrowienia dla Spotify) streamingu z wysokim bitrate we wszystkich serwisach streamingowych.

Nowy kodek jest zawarty w zaprezentowanej w marcu technologii Snapdragon Sound, co oznacza, że nowe urządzenia na procesorach Qualcomm od 2022 roku będą mogły korzystać z wysokiej jakości strumieniowania dźwięku. Jednocześnie oznacza to, że nie należy spodziewać się wsparcia programowego dla urządzeń, które już są na rynku.

Technologia dźwięku Snapdragon to zoptymalizowany łańcuch oprogramowania audio zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiej jakości, niskich opóźnień i niezawodnego dźwięku podczas słuchania muzyki, rozmów i grania. Technologia ta została opracowana w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania konsumentów na dźwięk najwyższej jakości i zapewnienia maksymalnej jakości dźwięku przy połączeniu bezprzewodowym.

Dzięki Snapdragon Sound, producenci oryginalnego sprzętu będą mogli obsługiwać szereg formatów audio, w tym bezstratne CD, HD 24bit 48kHz i 24bit 96kHz high definition - wszystko z niezawodną łącznością dla niezawodnego słuchania.

Wszystkie słuchawki bezprzewodowe

Wszystkie słuchawki z obsługą LDAC