Słuchawki sportowe są dostępne w wielu wariantach. Wszyscy czołowi producenci produkują zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe, w wodoodpornych obudowach, a w niektórych przypadkach ze specjalnymi funkcjami, takimi jak trener fitness we wczesnych wersjach oprogramowania firmowego Plantronics BackBeat FIT lub wbudowany monitor tętna w bezprzewodowych zestawach Jabra Sport Pulse i BOSE SoundSport Pulse.

Jeśli jednak jesteś pływakiem, nie masz zbyt dużego wyboru. Do niedawna w produktach firmy Sony można było pływać tylko z muzyką. Seria NW-WS410 to w zasadzie odtwarzacz w formie słuchawek, który odtwarza tylko z pamięci wewnętrznej o dość skromnej, jak na dzisiejsze standardy, pojemności 4 GB lub 8 GB; seria NW-WS620, oprócz wbudowanej pamięci, ma także łączność bluetooth, co znacznie rozszerza jej zasięg.

Nowy produkt firmy JBL jest niemal dokładną kopią starszego modelu firmy Sony. Są to słuchawki bezprzewodowe, z wbudowaną pamięcią 1 GB. Niewiele, ale pliki za dwieście powinny wystarczyć, a więcej nie potrzeba do szkolenia. Jedno ładowanie baterii wystarcza na osiem godzin odtwarzania, dostępna jest też funkcja szybkiego ładowania. Dzięki klasie ochrony przed wilgocią IPX7 słuchawki umożliwiają słuchanie muzyki na głębokości jednego metra przez pół godziny. Jest on sterowany za pomocą panelu dotykowego. Po raz pierwszy ramię słuchawek, oprócz oczywistej funkcji elementu obudowy, jest wyposażone w przycisk zasilania, a jego zgięcie powoduje włączenie lub wyłączenie słuchawek.

JBL Endurance DIVE jest dostępny w dwóch kolorach i można się go spodziewać na naszych półkach sklepowych w ciągu kilku najbliższych dni!