Muzyczne serwisy streamingowe fundamentalnie zmieniają sposób, w jaki słuchamy muzyki. Niektórzy z nas mogą nadal trzymać się swoich płyt CD i winyli, ale trudno nie zgodzić się z wygodą korzystania z milionów utworów, starych i nowych, za pomocą smartfona, tabletu, komputera lub innego podłączonego urządzenia.

Streaming nie jest jednak całkowitym panaceum. Jakość dźwięku większości strumieni nie dorównuje temu, co można usłyszeć z wysokiej jakości odtwarzacza CD lub cennego gramofonu w domowym zestawie stereo. Niektóre usługi mogą nie mieć kolekcji Led Zeppelin, które kochasz lub może najnowszy Taylor Swift, ze względu na kaprysy licencjonowania muzyki. Może nie jesteś zainteresowany ciągłym oglądaniem tego, czego słuchają Twoi znajomi, albo informowaniem o swoich gustach. Może po prostu tęsknisz za fizycznym aspektem studiowania notatek do płyt CD lub okładek własnych płyt podczas słuchania. Ale nikt nie mówi, że musisz przestać robić cokolwiek z tych rzeczy, aby wypróbować usługi strumieniowe - i jest prawdopodobne, że właśnie to robisz.

Przyjrzyjmy się obecnemu stanowi usług muzycznych i wskażmy kilka kluczowych cech. Podczas gdy wszystkie są bardziej podobne niż różne, istnieją pewne znaczące różnice w kosztach, jakości, ilości treści i urządzeń, na których można ich używać, między innymi.

Pandora

Pandora jest dziadkiem wszystkich usług strumieniowego przesyłania muzyki, uruchamiając się jako strona internetowa w 2005 roku. Utrzymała swój model niestandardowych stacji radiowych w całej swojej historii, jednocześnie wprowadzając kilka dodatków. Jest to nadal być może najłatwiejszy w użyciu serwis, wymagający jedynie wprowadzenia nazwy wykonawcy, utworu lub gatunku, aby uruchomić niestandardową stację radiową. Kciuki w górę lub w dół utworów i pomijanie pomóc algorytmy dowiedzieć się gust muzyczny i lepiej dostroić stację. To nadal miał wolną warstwę z reklamami, a także oferuje $ 4,99 Pandora One płatny poziom, który oferuje więcej - ale nie nieograniczone - pomijanie utworów, wyższa szybkość transmisji 192Kbit (urządzenia domowe i strony internetowej, różni się dla mobilnych) , i doświadczenie wolne od reklam. Biblioteka Pandora jest około miliona utworów, znacznie bardziej ograniczone niż wiele innych usług. Część jego siły jest prawie wszechobecność, z aplikacjami na każdej platformie mobilnej, interfejs przeglądarki internetowej, domowych urządzeń stereo i konsoli do gier, a systemy informacyjno-rozrywkowe samochodów. To jest dobre dla prostoty bez zamieszania, dostępność, i łatwe do skonfigurowania, ale dla głębszych funkcji i elastyczności został prześcignięty przez inne usługi.

Slacker

Rozpoczęcie w 2007 roku, Slacker jest również jednym z pionierskich usług strumieniowych i ma tendencję do być pomijane z dużych graczy, takich jak Google Music, Spotify, i Apple w obrazie, ale Slacker dudni dalej z bardzo dobrym ogólnym doświadczeniem użytkownika. Oferuje on darmową warstwę z reklamami, reklama wolna warstwa dla $ 3.99 (jak Pandora One), a $ 9.99 warstwa, która oferuje możliwość odtwarzania dowolnego utworu lub albumu, niestandardowych list odtwarzania, i więcej. Większa biblioteka podobno przekracza 13 milionów utworów oferuje więcej treści, a cechą wyróżniającą jest predefiniowany artysta i stacje radiowe gatunek dostrojony przez ludzi, a nie tylko algorytmy. Posiada również szeroki dostęp z platform mobilnych i internetowych, konsol do gier i niektórych samochodowych platform infotainment. Inną ważną (płatną) funkcją jest możliwość buforowania treści na telefonie w celu słuchania bez połączenia, co może być ważne dla osób dojeżdżających do pracy lub osób z ograniczonymi planami danych.

Spotify

Startując w Europie w 2008 roku i wchodząc do USA w 2011, Spotify zrewolucjonizował streaming muzyki i obecnie może pochwalić się ponad 20 milionami płatnych kont spośród 75 milionów aktywnych użytkowników. Jedną z jego innowacji, od momentu skopiowania, jest możliwość strumieniowego odtwarzania dowolnego utworu lub albumu. Utrzymują tę funkcję nawet na darmowych kontach, choć słuchanie konkretnego albumu, na przykład, jest tylko w trybie losowym. Darmowa usługa strumieniuje w jakości OGG Vorbis 160KBPS, a płatna warstwa podnosi to do 320KBPS. Spotify również pionierem - na dobre i na złe - społeczne aspekty streamingu, pozwalając społeczności dzielić się listami odtwarzania i co oni słuchają. Ma również tastemaker i inne listy odtwarzania, które można wykorzystać. Spotify pozwala na lokalne pobieranie i ma samodzielne aplikacje dla Mac i Windows, jak również, które pozwalają na integrację lokalnej biblioteki muzycznej. Chociaż posiada duży katalog 30 milionów utworów, kontrowersje związane z wypłatami za streaming dla artystów spowodowały, że niektóre nowe utwory artystów takich jak Adele i Taylor Swift nie są dostępne w serwisie. Jedną z doskonałych funkcji do użytku domowego jest Spotify Connect, która pozwala aplikacji Spotify na komputerze lub urządzeniu mobilnym kontrolować odtwarzanie na innej aplikacji Spotify. Ta funkcja premium jest świetna do zdalnej kontroli nad urządzeniem podłączonym do domowego zestawu stereo, a funkcja jest również włączana do połączonych głośników, odbiorników i streamerów audio od różnych dostawców audio.

Tidal

Tidal pojawił się na rynku w 2014 roku jako oparty na subskrypcji serwis streamingowy dla audiofilów. Jego główną cechą jest streaming w bezstratnym formacie FLAC o jakości CD (16bit/44kHZ). Jest to unikalne wśród obecnych ofert streamingowych, a także ma umowy z wytwórniami muzycznymi, aby zaoferować 30 milionów utworów plus. Tidal jest usługą płatną (9,95$ miesięcznie, 19,95$ za odsłuch bezstratny), ale oferuje krótkie darmowe wersje próbne. Serwis jest obecnie częścią imperium JayZ'a, który wykorzystał swoją siłę przebicia, aby wprowadzić do serwisu ekskluzywne treści oraz listy odtwarzania dostosowane do potrzeb artystów. Mają aplikacje dla Androida i IOS, a także zyskuje pewną trakcję w jest wbudowany w HiFi zorientowanych podłączonych urządzeń stereo. Jeśli najwyższa jakość strumieniowego przesyłania dźwięku jest najważniejsza dla Ciebie, to może być jeden do sprawdzenia.

Microsoft Groove

Usługa muzyczna Microsoftu jest kolejnym często pomijanym elementem oferty. To miał jego pasuje i zaczyna, pierwotnie jako część odtwarzacza muzycznego Zune, następnie przemianowany na Xbox, a teraz Microsoft platforma oferta nazwie Groove, który obejmuje odtwarzacz multimedialny i sklep internetowy i strumieniowego. Jest to również $9.95/miesiąc płatne tylko usługa teraz, i funkcje lokalnego pobierania, jakość dźwięku goos, duży 38 milionów utworów biblioteki, oraz integracja z własną muzyką, jeśli przechowywane na Microsoft Onedrive usługi przechowywania w chmurze. Jeśli jesteś duży do ekosystemu Microsoft, to może być twój wybór, ale działa również w przeglądarkach internetowych i ma IOS i Android aplikacji.

Amazon Music

Amazon Music to kolejna oferta platformy ekosystemu. Jeśli jesteś głęboko w systemie Amazon jako abonent Amazon Prime, to jest to dla Ciebie. Jest on dołączony jako część 99 dolarów rocznej subskrypcji Prime, więc oprócz Prime Video i wszystko, że bezpłatna wysyłka, dostaniesz reklamy wolne strumieniowe przesyłanie muzyki, jak również. Amazon Music ma kuratorskie listy odtwarzania i możliwość importowania własnej muzyki do ich chmury. Podobnie jak inne sklepy muzyczne z Apple, Google i Microsoft, zakupy muzyczne (w tym fizyczne płyty CD) mogą być pobierane lub przesyłane strumieniowo z chmury do wielu urządzeń. Jego biblioteka strumieniowa jest ograniczona w porównaniu do innych usług z podanym milionem utworów, a jakość różni się od prędkości połączenia internetowego. Ale jeśli jesteś subskrybentem Prime, to może być wszystko, czego potrzebujesz.

Muzyka Google Play

Usługa muzyczna Google ewoluowała w ciągu ostatnich kilku lat w schludną ofertę. Integruje odtwarzacz, sklep muzyczny i usługę przesyłania strumieniowego. Co ważne, Muzyka Google pozwala przesłać 50.000 własnych utworów do chmury za darmo, i strumieniowo go z powrotem do różnych urządzeń poprzez aplikację w jakości do 320KBPS MP3. Oferuje on wolną warstwę opartą na reklamach i 9,99 dolarów miesięcznie subskrypcji, jak również plan rodzinny dla maksymalnie 6 osób za 14,99 dolarów miesięcznie. Subskrypcja nets Ci ad-free muzyki z nieograniczoną pomijania utworów. W połączeniu z Chromecast (albo Audio lub wersja wideo), można przesyłać muzykę z aplikacji Muzyka Google do domu urządzenia stereo lub głośnik zasilany z odpowiednim wejściem. Oferuje ona listy odtwarzania według nastroju, aktywności i gatunków, a także ma tendencję do mieszania własnej muzyki do tych list odtwarzania, jeśli zostały zaimportowane.

Apple Music

Apple Music jest najnowszym uczestnikiem w grze strumieniowej muzyki. Jego splashy uruchomienie w zeszłym roku został pomógł wzdłuż przez przejęcie Beats Audio w 2014 roku, który przyniósł Beats usługi strumieniowego przesyłania muzyki, sam nabycie starego MOG Muzyka. Jak wszyscy wiedzą, oczywiście, Apple's iTunes był już największym dostawcą muzyki cyfrowej na planecie ze względu na runaway sukces iPoda i iPhone'a. Przed Apple Music, firma uruchomiła Apple Radio na IOS i iTunes, reklama oparta i subskrypcji usług podobnych do Pandora. Został podporządkowany do Apple Music w zeszłym roku, a niedawno spadły darmowe ad-supported usługi dla modelu tylko subskrypcji. Apple Music miesza cechy większości usług opisanych powyżej. Ma curated playlists, można zachować własną muzykę w chmurze, uczy się o gustach muzycznych przez prostą inicjalizacji, a następnie, co słuchać, i ma własne na żywo DJ Beats1 stacji radiowej. Podobnie jak Google, oferuje plan rodzinny w podobnych cenach, zarówno oferując prawdziwą wartość dla buck. Jak Spotify, to integruje niektóre funkcje społeczne i udostępniania. Oferuje trzy miesiące bezpłatnej wersji próbnej dla nowych użytkowników, więc łatwo jest go wypróbować. Choć pozornie oferuje wszystko, nietypowo dla produktu Apple ma pewne szorstkie krawędzie, i jest jeszcze praca w toku. Jeśli jesteś w ekosystemie Apple, a może masz historię zakupów iTunes od swoich dni iPod toting, to jest to usługa musi spróbować. Apple's Airplay technologii strumieniowej ułatwia strumieniowe przesyłanie muzyki do wielu Airplay kompatybilnych urządzeń do użytku domowego. A Apple's Carplay ułatwia korzystanie z Apple Music w nowych samochodach tak wyposażonych.

Jest o wiele więcej do tych usług, niż mamy czas, aby pokryć tutaj. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie z nich są łatwe do wypróbowania za darmo, i można zobaczyć, jakie funkcje lub interfejsy lubisz najbardziej i pasują do Twoich potrzeb. Jeśli już używasz jednego lub dwóch z nich, sprawdź inne - może odkryjesz coś, co naprawdę lubisz.

Leave a reply