kino w domowym zaciszu

Kino domowe zdobywa coraz więcej zwolenników. Wiele osób decyduje się nawet już w chwili projektowania domu jedno pomieszczenie zaplanować na urządzenie w nim sali kinowej. Co mają jednak zrobić osoby, które mieszkają w domach wielorodzinnych, a marzą o własnej sali kinowej?

Szeroki wybór urządzeń pozwala także i tym osobom stworzyć własną salę kinową. Jednym z elementów kina domowego jest projektor. Wybierając projektor należy wybrać urządzenie wysokiej jakości, tylko taki projektor zapewni nam dobrą jakość obrazu. Do wyboru mamy projektory o jasności od 1200 do 1600 lumenów. Nie ma znaczenia, który wybierzemy, każdy z nich gwarantuje wysoką jakość obrazu.

Kolejną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę to wielkość ekranu i poziom hałasu emitowanego przez wentylator. Im wentylator pracuje ciszej, tym komfort oglądania filmów większy. Wśród projektorów przeznaczonych do kina domowego wyróżniamy dwa rodzaje. Jeden rodzaj to projektory do montażu na stałe, rodzaj drugi to projektory przenośne. Projektory przenośne mają mniejsze rozmiary, są także lżejsze od tych montowanych na stałe. Są na tyle lekkie i małe, że bez trudu zabierzemy je na spotkanie ze znajomymi, czy nawet na wczasy. Korzystając z takiego przenośnego projektora, będziemy mogli zorganizować wieczór filmowy w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Są one także tańsze od tych montowanych na stałe.

kino domowe

Kolejna sprawa to wielkość i układ pomieszczenia przeznaczonego na salę domowego kina i sposób umieszczenia w nim projektora. Idealnie umieszczony projektor powinien znajdować się prostopadle do ekranu na środku pomieszczenia. Wśród dostępnych projektorów znajdują się i takie, których dodatkową funkcją jest cyfrowa korekta trapezowych zniekształceń. Są też i takie modele, które umożliwiają przesuwanie obiektywu w poziomie lub w pionie, a nierzadko także i ukośnie. Wybierając taki model projektora możemy zamontować go w dowolnym miejscu, a i tak otrzymamy obraz wysokiej jakości.

Pozostaje nam jeszcze kwestia wyboru ekranu projekcyjnego, głośników i wzmacniacza. Zakup ekranu jest koniecznością, poprawia kontrast i głębię obrazu, obraz lepiej odbija się od ekranu niż od pomalowanej na biały kolor ściany. Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest zakup rozwijanego elektrycznie ekranu. Wybierając elementy kina domowego wybierzmy urządzenia proste do zainstalowania i łatwe w obsłudze.