JBL, oddział Harman Group, zaprezentował nowy model głośnika, który powinien przypaść do gustu miłośnikom outdooru.

JBL Wind 2 jest nie tylko wodoodporny (IPX7) i wyposażony w karabinek, tak jak popularny głośnik JBL Clip 3, ale również posiada uchwyt na kierownicę roweru (lub dowolną rurę, do której można go przymocować). Co ciekawe, wstępne pozycjonowanie tego modelu w katalogu marki nie jest konkurencją dla innych głośników JBL, ale umieszczono go w dziale Marine Speakers, w którym wcześniej znajdowały się tylko specjalnie zabezpieczone głośniki do łodzi i jachtów.

Wind 2 oferuje najszerszy zakres interfejsów łączności dla urządzenia tego typu. Oprócz Bluetooth i gniazda 3,5 mm do połączenia przewodowego, obsługiwane są karty microSD, co nie było wcześniej dostępne w produktach JBL. Ponadto głośnik wyposażony jest w mikrofon i pozwala na prowadzenie rozmów przy użyciu go jako głośnika, jest radio FM, i naprawdę zastanawia nas, czy działa bez podłączania jakiegokolwiek przewodu jako anteny).

Monochromatyczny ekran pokazuje aktualny tryb pracy i pozostałą moc baterii, która powinna zapewnić do dziesięciu godzin użytkowania. Sterowanie odbywa się za pomocą gumowanych przycisków na końcach obudowy.

Cena na oficjalnej stronie to około 80 dolarów. Czas dostawy nie jest jeszcze znany.

Aktualna linia głośników JBL na naszej stronie internetowej