Firma Sony zaprezentowała nowy flagowy model swoich pełnowymiarowych słuchawek z aktywną redukcją szumów - WH-1000XM5. Słuchawki otrzymały nową konstrukcję, nowe improwizacje i inne ulepszenia.

Dzięki dodatkowemu procesorowi V1, w połączeniu ze znanym już aparatem QN1 i ośmioma zintegrowanymi mikrofonami, funkcja redukcji szumów jest teraz bardziej skuteczna, dzięki czemu działa lepiej nie tylko w przypadku dźwięków o niskim natężeniu. Nowy system Auto NC Optimizer automatycznie dostosowuje poziom tłumienia w zależności od panujących warunków.

Nowe, lekkie i wytrzymałe 30-milimetrowe termoplastyczne membrany głośników poliurytowych o ostrych krawędziach poprawiają przenoszenie wysokich częstotliwości, zapewniając bardziej naturalny dźwięk.

Podobnie jak poprzedni model Sony WH-1000XM4, nowy model obsługuje kodek audio LDAC, który umożliwia przesyłanie nawet trzykrotnie większej ilości informacji w kanale Bluetooth i zapewnia wyraźniejszy dźwięk w połączonych urządzeniach.

Transmisję głosu podczas rozmów zapewniają 4 mikrofony z technologią kształtowania menu, które są skalibrowane tak, aby odbierać tylko głos użytkownika, eliminując hałas z otoczenia.

W poduszkach nausznych i słuchawkach zastosowano nową, bardziej przezroczystą skórę, która pozwoliła zoptymalizować dopasowanie do uszu i głowy oraz umożliwia wygodne korzystanie ze słuchawek przez długi czas.

Wszystkie słuchawki Sony