działanie multiroom

Słuchanie muzyki w dowolnym miejscu domu, w dowolnym czasie i przez dowolną liczbę użytkowników zapewnia system multiroom. Korzystanie z systemu jest bardzo wygodne: każdy domownik może w tym samym czasie słuchać dowolnie wybranej przez siebie muzyki. I co najważniejsze, nie jest do tego potrzebny oddzielny sprzęt.

System multiroom zastępuje telewizor, radio i wieżę Hi-Fi. Zamiast tych trzech sprzętów wystarczą jedynie umieszczone w ścianach małych rozmiarów sterowniki. Nie są potrzebne także kolumny, dźwięk rozchodzi się za pomocą zamontowanych suficie głośników. Dzięki systemowi multiroom możemy więc zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także przestrzeń. Zyskamy za to na komforcie i estetyce. W dowolnie wybranym miejscu możemy zainstalować panele sterowania. Dzięki nim wybierzemy ulubioną stację radiową.

Panel sterowania umożliwia także słuchanie wybranego utworu. Zaleca się podjęcie decyzji o jego montażu w chwili rozpoczęcia budowy domu. Po zakończeniu budowy konieczna będzie adaptacja pomieszczeń umożliwiających korzystanie z systemu. Nie oznacza to jednak, że system sprawdza się tylko w nowo budowanych domach. Instalacje bezprzewodowe z sygnałem radiowym mogą być montowane w już użytkowanych domach.

Najważniejszą częścią systemu multiroom jest jednostka centralna, która steruje przesyłaniem dźwięku do poszczególnych pomieszczeń. Rozprowadzanie dźwięku możliwe jest dzięki wzmacniaczom strefowym i głośnikom. Na urządzenia elektroniczne zapewniające właściwe działanie systemu przeznacza się odrębne pomieszczenie. Sieć przewodów pozwala odbierać sygnał dźwiękowy w dowolnym miejscu.

sterowanie systemem multiroomSystem nie wymaga skomplikowanej obsługi, sterowany jest za pomocą pilota, smartfona lub dotykowego panelu. Obsługę ułatwiają wyświetlane na monitorze komunikaty. Nie ma konieczności zapamiętywania, jaką funkcję pełni poszczególny przycisk. Z obsługą systemu poradzą sobie nawet kilkuletnie dzieci. Do przechowywania muzyki przeznaczone są bardzo pojemne serwery. Na każdym zmieści się kilka tysięcy muzycznych utworów. Na serwery możemy przegrywać muzykę pochodzącą z zewnętrznych źródeł, a komputer umożliwi jej ściągnięcie z internetu. Serwer poda nam także informacje o tytule utworu i jego wykonawcy.